درک رفتار فرزندان

آیا تا کنون برای شما موقعیتی پیش آمده است که احساس کنید نوجوان‌تان شما را به لبه‌ی پرتگاه هل می‌دهد؟

در این کتاب راهنما که مطالعه‌ی آن برای همه‌‌پدران و مادران ضروری است؛ کارل پیکارد, روان‌شناس و متخصص تعلیم و تربیت نوجوانان به والدین کمک می‌کند چالش‌هایی را که فرزندانشان در دوران نوجوانی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند, از قبل پیش‌بینی کنند و با استفاده از مطالب آموزنده و مفید کتاب به فرزند خود در دوران پرفراز و نشیب نوجوانی کمک کنند.

در کتاب " دوران نوجوانی فرزندتان را دریابید " پیکارد دوران نوجوانی را به چهار دوره‌ی پرتحرک تقسیم کرده است که از مرحله‌ آغازین نوجوانی شروع می‌شود و تا مرحله‌ی تجربه‌ی استقلال ادامه می‌یابد. پیکارد, راهکارهای عملی به والدین ارائه می‌دهد تا بتوانند فرزندانشان را تا رسیدن به بزرگسالی راهنمایی کنند که شامل روش‌های برخورد با نوجوان در بحث و گفتگو, انجام دادن کارهای خانه, تمیز و مرتب کردن اتاق خود, انجام دادن تکالیف خانگی و توصیه‌هایی برای مواقعی که والدین به شدت از نوجوان خود عصبانی‌اند.

او به نوجوان هم راهکارهایی در مورد روش‌های موثر برقراری ارتباط, برخورد سازنده در درگیری‌ها, و به کارگیری رویکردهای تصمصم‌گیری مسئولانه عرضه می‌کند. همچنین دستورالعمل‌هایی برای محافظت از نوجوانان در مقابل خطرهای اینترنت, زورگویی, قرارملاقات و مصرف مواد در اختیار می‌گذارد.

  • کتاب: دوران نوجوانی فرزندتان را دریابید
  • نویسنده: کارل پیکارد
  • ترجمه: زهرا زارعی تودکی
  • نشر: رشد